LAMÓWKI ATŁASOWE

Lamówki atłasowe zaprasowane– zastosowanie

Lamówki atłasowe zaprasowane - doskonale sprawdzą się do wykańczania brzegów materiału w różnego rodzaju wyrobach krawieckich. Tego rodzaju lamówki występują w szerokościach: 8, 10, 12, 16, 18, 20, 25, 30, 40, 50, a ich wybór uzależniony jest od konkretnego zastosowania.

Lamówki o szerokości: 8, 10, 12 znajdą zastosowanie przy produkcji bielizny i sukien ślubnych. Z kolei lamówki do firan, pościeli czy obrusów mogą być szersze – 16, 18, 20, 25, 30, 40, 50 mm.

Z kolei wypustki ze sznurkiem, wypustki ze ściegiem fastrygowym, makaroniki ( 4, 6 lub 10 mm)oraz troczki z wypustką w różnych kolorach są powszechnie stosowane jako ozdoba lub element podkreślający fason przy produkcji bluzek, garsonek, sukienek lub kurtek.

Oferujemy także taśmy i wstążki atłasowe z zatopionymi brzegami, które nie strzępią się. Dzięki temu mogą być naszywane na wierzch wyrobu w postaci plis lub falbanek. Stanowią element dekoracyjny przy produkcji: bluzek, sukien i bielizny.

Lamówki atłasowe – dostępność

Proponujemy produkty z atłasu takie jak:


Taśma wykonana z atłasu wygląda podobnie jak lamówka satynowa, a oba te materiały prezentują się elegancko i szykowanie, więc będą świetnie prezentować się przy sukniach czy żakietach. Znacznie powszechniej stosowana jest lamówka z dzianiny, która znajduje zastosowanie niemal we wszystkich wyrobach krawieckich.

 


Paleta dostępnych kolorów lamówek atłasowych: